فال

قالب وبلاگ

قالب وبلاگ

خبرنامه اداره کل بهزیستی استان اردبیل

خبرنامه اداره کل بهزیستی استان اردبیل
 
اطلاع رسانی

محل درج آگهی و تبلیغات
 
نوشته شده در تاريخ دوشنبه بیست و ششم اردیبهشت 1390 توسط روابط عمومی سازمان بهزیستی استان اردبیل

رویا احمدیان مدیر کل بهزیستی استان اردبیل در رابطه با چگونگی پیدایش فتنه و آشوب در جامعه و لزوم توجه به مسایل کشور گفت : یکی از موضوعات مهم و اخیر جامعه امروزی بحث فتنه است . واژه فتنه سی بار و مشتقات آن شانزده بار در قرآن کریم به کار رفته است به طوریکه مسئله فتنه در فرمایشات حضرت علی (ع) ازاهمیت بالائی برخوردار می باشد چنانچه سیره آن حضرت مبین مبارزات عملی یا فتنه های دینی و سیاسی و اجتماعی آن روزگار است .

مدیر کل بهزیستی استان اظهار داشت : همانطور که می دانیم یکی ازناپسندترین کارها در فرهنگ اسلامی ،  کشتن انسانهای بی گناه و بی دفاع است به طوریکه قــرآن کریم فتنه گری و فتنه انگیزی در جامعه را شدیدتر و بزرگتر از کشتن انسانهای بی گناه دانسته است .

احمدیان خاطر نشان ساخت : ثمره فتنه چیزی جز ضعف اجتماع مسلمانان و ایجاد تفرقه واختلاف در صفوف آنان ودر نتیجه ذلت و خواری حکومت و جامعه اسلامی در برابر دشمنان دین نیـست . بنابراین بر همه افراد جامعه اسلامی لازم است ضمن شناسایی فتنه ها و آگاهی دادن به جامعه ، تلاش کنند آتش فتنه را خاموش کرده و ریشه آن را بسوزانند .

ایشان یادآور شد : مسباقه کتابخوانی موج فتنه نیز به همت استانداری اردبیل تهیه و در اختیار کارمندان دولت قرار گرفته است تا ضمن آشنائی یا مفاهیم و نکات ریز آن هر چه بهتر از آرمانهای نظام و انقلاب پاسداری نمایند

این کتاب در هفت فصل شامل : مقدمات بحث و مفهوم شناسی فتنه –شرایط و موقعیت های فتنه خیز -بستر های ایجاد فتنه – شگردها و شیوه های فتنه گران – عوامل پیدایش فتنه – پیامدهای فتنه و شیوه های مبارزه با فتنه می باشد .

لازم به ذکر است در همین راستا با توجه با تأکید مقام عظمای ولایت در خصوص ایجاد بصیرت در بین آحاد مردم به ویژه کارکنان دولت تعداد 150 جلد کتاب تهیه و در اختیار کارکنان قرار گرفت که به همین منظور مسابقه ای در هیمن رابطه برگزار و نتایج آن به استانداری اعلام گردید.


نوشته شده در تاريخ دوشنبه بیست و ششم اردیبهشت 1390 توسط روابط عمومی سازمان بهزیستی استان اردبیل

به مناسبت ایام فاطمیه و شهادت بانوی دو عالم حضرت فاطمه زهرا (س) مراسم زیارت عاشوار با حضور جمع کثیری از کارکنان ،

  بسیجیان ، ایثارگران بهزیستی در محل نماز خانه اداره بهزیستی شهرستان اردبیل برگزار گردید .

 لازم به ذکر است بعد از قرائت زیارت عاشورا و توسل به ائمه اطهار علیهم السلام مراسم سینه زنی نیز به مناسبت شهادت ام ابیها

 حضرت زهرا سلام علیها نیز برگزار شد که سوگواران در عزای دخت پیامبر اشک ماتم ریختند .

 

 


نوشته شده در تاريخ دوشنبه بیست و ششم اردیبهشت 1390 توسط روابط عمومی سازمان بهزیستی استان اردبیل

صفر بصیرت رئیس اداره بهزیستی شهرستان پارس آباد از افتتاح انجمن پیشگیری اولیه درشهرستان پارس آباد خبرداد و گفت : این انجمن بصورت غیر انتفاعی و د ر قالب هیات امنائی اداره می شود که عمده ترین اهداف آن فعالیت در زمینه پیشگیری از انواع آسیب ها با اولویت اعتیاد می باشد.

 

رئیس اداره بهزیستی شهرستان پارس آباد در رابطه با مرکز سلامت روان ( مشاوره اولیه) نیز گفت: این مرکز به صورت خصوصی فعالیت خود را آغاز نموده و عمده ترین حوزه فعالیت آن مشاوره اولیه با مراجعین ، آموزش های گروهی از جمله مهارت زندگی پیش از ازدواج و.. در محلات شهری و روستئی ، محیط کار و محیط آموزشی می باشد.

 بصیرت در رابطه با طرح سنجش بینائی کودکان نیز اظهار داشت: در جریان برنامه کشوری پیشگیری از آمبلیوپی 6173 نفر کودک 6-2 ساله توسط مربیان سطح اول مورد معاینه قرار گرفتند که از این تعداد 210 نفر مشکوک تشخیص داده شدند که 87 نفر از این افراد به اختلالات بینائی از جمله آمبلیوپی ، عیوب انکساری ، استرابیسم و غیره بودند که جهت درمان به پزشک متخصص معرفی شدند.


نوشته شده در تاريخ دوشنبه بیست و ششم اردیبهشت 1390 توسط روابط عمومی سازمان بهزیستی استان اردبیل

همزمان با هفته معلم و گرامي داشت ياد و خاطره استاد مرتضي مطهري از حسن سرابي تنها معلم آموزشگاه روشندلان بهزيستي در شهرستان پارس آباد قدرداني به عمل آمد.

 صفر بصيرت رئيس اداره بهزيستي شهرستان پارس آباد در اين خصوص با اشاره به نقش و تاثير معلم در زندگي همه  آحاد جامعه ، از لزوم توجه جدي به مقوله آموزش و پرورش معلولين به ويژه روشندلان با توجه به وضعيت خاص  آنان پرداختند .

 بصيرت افزود : حسن سرابي تنها روشندلان و مربي آموزشي مي باشد كه داراي مدرك تحصيلي ليسانس بوده و به  تنهائي وظيفه آموزش و مديريت روشندلان بهزيستي پارس آباد را در خصوص آموزش و تعليم و تربيت به عهده دارد.

 افزودني است در پايان از معلم دلسوز و متعهد با اهداء لوح سپاس تجليل به عمل آمد.


نوشته شده در تاريخ دوشنبه بیست و ششم اردیبهشت 1390 توسط روابط عمومی سازمان بهزیستی استان اردبیل

رویا احمدیان مدیر کل بهزیستی استان در خصوص نهضت تامین مسکن مددجویان و معلولان گفت : به حول قوه الهی در سال ماضی تعداد 1453 نفر در فراخوان نهضت تامین مسکن مددجویان و معلولین ثبت نام کرده بودند که از این تعداد 269 نفر از حوزه امور اجتماعی و 1184 نفر از حوزه امور توانبخشی می باشد .

 

مدیرکل بهزیستی استان خاطر نشان ساخت : درسال ماضی برای استان اردبیل تعداد 744 نفر سهمیه در نظر گرفته شده بود که اسامی افراد واجد شرایط و دارای اولویت پس از امتیاز بندی و پایش در ستاد مسکن سازمان به استان اعلام شد که تعداد واحدهای مورد نظر به تفکیک شهرستانها مشخص گردید .

 

احمدیان اظهار داشت : ساخت واحدهای مسکونی در قالب مسکن مهر، به صورت قرارداد سه جانبه بوده که در شهرستانهای اردبیل تعداد 469 واحد ، نمین 31 واحد ، بیله سوار 34 واحد با انعقاد قرارداد، عملیات ساخت آن شروع شده ودرحال حاضر از پیشرفت فیزیکی قابل ملاحظه ای برخوردار می باشد .

 

وی درابطه با واحدهای مسکونی شهرستان نمین وبیله سوار یاد آورشد : مسکن مهر شهرستان نمین بامتراژوقیمت پائین درحدود 300میلیون ریال تعیین ومطابق تعامل با سازمان مسکن وشهرسازی نیز مقرر شد نقشه 34واحدی شهرستان بیله سوار بدون پارکینگ وپیلوت اصلاح وقیمت تمام شده به حدود 250میلیون ریال تقلیل یابد .

 

افزودنی است : عملیات احداث واحدها در شهرستانهای تابعه نیز به پیمانکار واجد شرایط واگذار گردیده که انشاء اله به زودی ساخت واحدها شروع خواهد شد .


نوشته شده در تاريخ دوشنبه بیست و ششم اردیبهشت 1390 توسط روابط عمومی سازمان بهزیستی استان اردبیل

سومین مرحله تمرین سراسری زلزله و ایمنی ویژه مهدهای كودك بهزیستی سراسر استان اردبیل به صورت نمادین در اردبیل برگزار شد.

در این مانور نمادین كه ظهر امروز برگزار شد، مدیر‌كل بهزیستی استان اردبیل با اشاره به لزوم آموزش تمرین زلزله برای كودكان اظهار کرد: ایران از نواحی زلزله‌خیز دنیا محسوب می‌شود كه در این راستا نیاز به آموزش‌های همگانی به ویژه افراد در معرض آسیب‌ بیشتر، ضروری به نظر می‌رسد.

رویا احمدیان خاطرنشان كرد: با توجه به تجارب به دست آمده، كودكان و نوجوانان همواره یكی از آسیب‌پذیرترین اقشار جامعه در برابر زلزله بوده‌اند كه در این میان كودكان بایستی با بهر‌مندی از آموزش‌های لازم و كسب مهارت‌هایی چون رعایت نكات ایمنی نظیر خروج آنی از داخل ساختمان و فاصله گرفتن از درها، پنجره‌ها و وسایل قابل سقوط در صورت امكان و یا پناه‌گیری مناسب در گوشه‌های داخل ساختمان و ... نحوه زیست ایمنی در مناطق زلزله‌خیز را در عمل بیاموزند.

وی افزود: مربیان و مدیران مهدهای كودك می‌توانند با استفاده از كتاب راهنمای تدریس مفهوم زلزله و ایمنی، پناهگیری صحیح و نكات ایمنی در برابر زلزله را به كودكان آموزش دهند.

وی اجرای این مانورها را لازمه آموزش كودكان اعلام كرد و گفت: روز تمرین زلزله و ایمنی نیز فرصت مناسبی است تا اینكه كودكان آنچه را مورد پیامدهای زلزله آموخته‌اند به دیگران انتقال دهند و در اشاعه فرهنگ ایمنی در جامعه نقش موثری داشته باشند.

احمدیان در بخش دیگری از سخنان خود یادآور شد: تمرین زلزله و ایمنی در پارك‌ها شامل سه مرحله راهپیمایی كودكان از محل‌های تعیین شده در پارك، استقرار كودكان در جایگاه تعیین شده و اجرای برنامه‌های ویژه از جمله شعر زلزله و نمایش مرتبط با موضوع و انجام فعالیت‌های جنبی مرتبط با موضوع زلزله و ایمنی مانند نقاشی، خمیر بازی و ... است كه كودكان با جوانب كار آشنا می‌شوند.

كودكان مهدهای كودك ضمن اجرای مراحل سه‌گانه تمرین زلزله با نحوه صحیح پناه‌گیری و كسب مهارت‌های لازم در هنگام وقوع زلزله آشنایی یافتند.

گفتنی است؛ این مانور به مدت سه ساعت برگزار و ساعاتی پیش با انجام آخرین مرحله آن در مهدكودك حنانه اردبیل به اتمام رسید.

 


نوشته شده در تاريخ یکشنبه بیست و پنجم اردیبهشت 1390 توسط روابط عمومی سازمان بهزیستی استان اردبیل

 

سی امین مسابقات قرآنی ویژه نابینایان و معلولان جسمی و حرکتی با حضور نمایندگان برخی از دستگاههای اجرائی ، مدیرکل وبیش از45 نفر از متسابقین رشته های مختلف قرانی در بخشهای خواهران و برادران در اداره کل بهزیستی استان برگزار گردید.

 رویا احمدیان مدیر کل بهزیستی استان در خصوص برگزاری مسابقات فرهنگی خصوصاً نهضت قرآن آموزی گفت : به حمداله سازمان بهزیستی کشور با همت دبیرخانه شورای فرهنگی اقدامات خوبی در رابطه با برگزاری برنامه های فرهنگی به ویژه قرآن نموده است به طوریکه هرسال شاهد درخشش و افتخار آفرینی مددجویان ، پرسنل ، خانواده های بزرگ بهزیستی در امر جشنواره های قرانی هستیم . امسال نیز به حول و قوه الهی مسابقات قرآنی ویژه معلولان و نابینایان با حضور بیش از 45 نفر از شرکت کنندگان در رشته های مختلف قرائت ، تحقیق ، اذان ، دل نوشته و... بودیم که نتایج خوبی حاصل شد.

مدیر کل بهزیستی استان خاطر نشان ساخت : آنچه برای ما مهم است تنها حضور شرکت کنندگان در عرصه های مختلف فرهنگی ، علمی ، قرآنی  است . با توجه به اینکه قرآن کتاب آسمانی بوده ونشانگر صراط مستقیم برای انسانهاست بایستی با تمسک و توسل به ائمه اطهار خصوصاً پروردگار عالمیان و تدبر در آیات الهی تمام اعمال ،رفتار ،کردار ، گفتار ومنش خود را اصلاح نمائیم .

احمدیان اظهار داشت : قرآن به عنوان لوح محفوظ کتابی است که تمام مسایل سیاسی ، دینی ، احکام ، تربیتی و رفتار در آن آمده است و کسانیکه که حاملان یا واقفان قرآن می باشند بایستی در تفسیر معنی ، مفاهیم و آموزه های آن دقت کافی داشته باشند.

ایشان با اشاره به گسترش آموزه های دینی در مهدهای کودک نیز گفت : خوشبختانه بهزیستی استان جزو استانهای برتر در مسایل فرهنگی می باشد به طوریکه در راستای بالابردن دانش و معلومات و اندیشه های قرآنی برای مربیان و فرزندان مهدهای کودک دوره های آموزشی با همکاری سازمان تبلیغات اسلامی ، جهاددانشگاهی در نظر گرفته شده است تا کودکان را از ابتدای زندگی اجتماعی به مسایل فرهنگی و قرآنی آشنا نماید

 در ادامه حجت السلام و المسلمین صابری ریسس دارالقران کریم سازمان تبلیغات اسلامی استان اردبیل نیز در خصوص توجه و اهمیت دقت در آیات الهی گفت : همه بایستی با توسل و تدبر در آیات الهی وعبرت از بزرگان اسلام الگوی مناسبی در امر تربیت و تعلیم نسلهای بعدی باشیم.

 چراکه خداوند همواره در قران کریم انسانها را به سوی خود فرا می خواند و از کارهای زشت و ناپسندبرخود می نماید .

ایشان افزود : قرائت روزانه 5 آیه از قرآن انسان راهمیشه در محضر پروردگار ناظر می نماید و بحث معاد وآخرت را زنده می نماید.

 

وی یادر آور شد: سازمان بهزیستی نیز با توجه به برنامه های متنوع فرهنگ اقدامات خوبی در جهت تعلیم و فراگیری مسایل دینی خصوصاً در بحث قرآن داشته به نحوی که شرکت و حضور معلولان خصوصا روشندلان در مسابقات قرآنی نشان از اهمیت ، درایت و توجه ویژه مسئولان به آموزه های مسایل دینی است ، چراکه اگر خدای ناکرده ما به قرآن بی تفاوت باشیم تمام اعمال ما نیز ارزشی نخواهد داشت .

در ادامه مسابقات قرآنی در بخش خواهران وبرادران باحضور داوران برجسته قرآنی برگزار که نتایج آن به شرح ذیل می باشد.

در بخش قرائت تحقیق ، آقایان ( طالع مرادی – صابر امانی و علی رستگار) به ترتیب اول تا سوم

دربخش قرائت ترتیل ،  آقایان ( اباصت عیوضی – رهبر اسماعیلی وحمید عرفانی ) به تریتب اول تا سوم

در بخش قرائت اذان ، آقایان ( صابر امانی ، علی رستگار  و طالع مرادی ) به ترتیب اول تا سوم

دربخش قرائت ترتیل قسمت خواهران ( ژیلا مهدوی – هاجر مدنی و نیجبه برومند ) به ترتیب اول تا سوم

همچنین سرکار خانم آزاده شیری در بخش حفظ 1 جزء و کیمیا عیوضی در بخش حفظ 3 جزء حائز رتبه های برتر استانی شدند .

 

 

 

 

 


نوشته شده در تاريخ یکشنبه بیست و پنجم اردیبهشت 1390 توسط روابط عمومی سازمان بهزیستی استان اردبیل

رویا احمدیان مدیر کل بهزیستی استان در رابطه با توسعه آموزش عمومی و فرهنگ تربیت اسلامی در پنج سال اخیر در روستا مهدها گفت : با عنایت به تأکیدات دولت کریمه جمهوری اسلامی و اهداف سازمان بهزیستی کشور مبنی بر ارائه خدمات در مناطق محروم و روستائی و توجه بیش از پیش به این مناطق اداره کل بهزیستی استان در برنامه ریزیها و پیش بینی برنامه های تخصصی خود توجه ویژه ای به این بخش و گسترش مهدها در مناطق روستائی نموده است .

مدیر کل بهزیستی خاطر نشان ساخت به طوریکه در اجرای این طرح که با استقبال متقاضیان راه اندازی روستا مهدها از طریق بسته مشوق و عدم شرکت در تشریفات نیاز سنجی همراه بوده است که راه را برای توسعه این طرح هموار ساخته است .

احمدیان اظهار امیدواری کرد: اداره کل بهزیستی استان بتواند با همکاری دانشگاههای استان و مؤسسات دولتی ، ضمن آموزش مربیان و مدیران مهدهای کودک در زمینه های علمی ، رفاهی تربیتی و فرهنگی در زمینه آماده سازی ذهن خلاق کودکان به منظور حضور در عرصه پیش دبستانی و ابتدائی گامهای موثری بردارد .

مدیرکل بهزیستی استان در رابطه با حمایت های سازمان به مهدهای کودک روستائی نیز گفت : با توجه به اهمیت توسعه آموزش پیش از دبستان در نقاط روستائی و ترویج دامنه فعالیت های مهدهای کودک این طرح تهیه  و اجرائی می شود که با عنایت به اقدامات صورت گرفته در سال ماضی 14 واحد روستاها مهد ایجاد گردیده است .

احمدیان در خصوص توزیع غذای گرم در روستا مهدها نیرخاطر نشان ساخت : در جهت پیشگیری از آسیب های رشد کودکان و در راستای توانمندسازی خانواده ها وکودکان مهد در تحقق این امر وزارت رفاه و تأمین اجتماعی جهت تأمین یک وعده غذای گرم در روستا مهد اختصاص داده است که هدف از اجرای طرح به افزایش آکاهی کودکان در زمینۀ آشنائی با گروههای غذایی ، میان وعده غذایی مناسب ، بررسی وضعیت رشد کودکان 6-3 سال در روستا مهدها و ارتقاء آگاهی خانواده ها در زمینه تغذیه و رشد کودک می باشد که با توجه به اجرای بهینه طرح تعداد 1313 کودک در طرح مذکور استفاده شده است

 ایشان به طرح تأمین شهریه کودکان نیز اشاره کرد و گفت : طرح تأمین بخشی از شهریه کودکان متعلق به 3 دهک پائین درآمدی یا طرح بهبود منافع عالیه کودکان با رویکرد حمایت یکپارچه ازمهدهای کودک در قالب پرداخت بخشی از شهریه مهدهای کودک می باشد که قشری از جمعیت کشور ما را خانواده های کم برخوردار تشکیل می دهند که امکان پرداخت شهریه های آموزشی پیش دبستانی را ندارند . که در همین راستا تعداد 1344 کودک از این طرح بهره مند می باشند .

وی یاد آور شد : تعداد روستا مهدهای ایجاد شده در سطح استاندر سال 84 -25 واحد بود که این رقم در سال 89 به تعداد 132 واحد افزایش داشته است .


نوشته شده در تاريخ یکشنبه بیست و پنجم اردیبهشت 1390 توسط روابط عمومی سازمان بهزیستی استان اردبیل

در راستای شناسائی و تقدیر از زنان سرپرست خانوار موفق که در برنامه هــــا و فعالیت های سازمان همکاریهای شایانی داشته اند به همت سازمان به مشهد مقدس اعزام گردیدند .

 رویا احمدیان مدیر کل بهزیستی استان گفت : هدف از برگزاری اردوهای زیارتی و غیره و شرکت زنان سرپرست خانوار و مددجویان در برنامه های فرهنگی و اجتماعی و تقویت عزت نفس آنان در جهت توانمندی سازی اقتصادی و اجتماعی می باشد .

 مدیر کل بهزیستی استان خاطر نشان ساخت : خوشبختانه در سال جاری با تخصیص اعتبارات لازم برای آن دسته از زنان تحت پوشش که در زمینه های اقتصاد  خانواده و توانمندی آنان ورسیدگی به تحصیلات و فرهنگ اعضاء اهتمام بیشتری داشته باشند شناسائی و اقدامات لازم نیز انجام خواهد شد .

 

افزودنی است کاروان زیارتی فوق 20 نفر از زنان سرپرست خانوار بودند که به مدت 5 روز به مشهد مقدس اعزام شدند .


.: Weblog Themes By Pichak :.


تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک
فال حافظقالب وبلاگقالب وبلاگگالری عکسفاگالری عکس آلامتو